Ez a Hont-Orbán interjú pontosan olyan, mint az ország. Kínos

Nincs kedvem írni arról, hogy Hont András interjút készített Orbán Viktor miniszterelnökkel

Az, hogy jogvédő lennék, elég erős kifejezés, hiszen bárki fordulhat az ombudsmanhoz, vagy az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz. Ez a dolgok normális rendje.
„- Bár nem tartjuk magunkat bulvármédiának, mégis csak folytassuk a személyeddel. A Magyar Narancs újságírója és a Hallgató Hálózat (HaHa) aktivistája vagy, illetve újabban jogvédőként is fellépsz. Hogyan határozod meg magad?
- Az újságírásnak szentelem a legtöbb időt, ezt már életvitelszerűen folytatom. Az, hogy jogvédő lennék, elég erős kifejezés, hiszen bárki fordulhat az ombudsmanhoz, vagy az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz. Ez a dolgok normális rendje. Ha jó kifejezést akarunk találni arra, amit csináltam, akkor talán jogérvényesítésnek nevezném. (...)
- Tavasszal azt mondta neked Rónai Egon az ATV-ben, hogy a HaHa eltűnt, belepte a márciusi hó. A hó már régen elolvadt, de a HaHa nem került elő. Miért?
- Valóban eltűntünk a nyilvánosságból, de ez nem először fordul elő. A HaHa akkor szerepel többet a hírekben, amikor felpörögnek az események a felsőoktatás körül. Egyébként úgy gondolom, hogy ha nem is értük el az összes célunkat, van, amiben meghátrálásra késztettük a kormányt. A hatalom jól érzékelte, hogy az állami ösztöndíjak kérdésében kell engednie, hiszen emiatt vonultak a legtöbben az utcára. Be kell látnunk, hogy a többi kérdés nem érdekelte annyira a hallgatókat, hogy újabb utcai megmozdulásokat tudjunk szervezni.
- Vagyis a hallgatók passzívakká váltak.
- Igen. A kormány áttért egy tárgyalásos taktikára, amiben viszont mi nem vettünk részt, különösen miután a HÖOK érzékelte, hogy már nincs mögöttünk akkora támogatás. A tárgyalásokkal a teljes felsőoktatási érdekképviseleti szférát elhallgattatták, pedig most látjuk igazán, hogy a folyamatnak nem volt nagy eredménye, hiszen a kormánynak november 27-én kellett volna tárgyalnia az új felsőoktatási stratégiát, mégsem tette meg.”